KARSIN

KARSIN

pbf o koniach

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Roksana-Angielska Księżniczka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Roksana
Amator

PisanieTemat: Roksana-Angielska Księżniczka    Sro Lut 22, 2017 9:08 pm

Imię: Roksana lub Księżna Roksana
Stado: SUŁ lub SKZ
Wygląd: Roksana ma głowę o profilu garbonosym. Ma ją zawsze uniesioną do góry jak to na księżniczkę przystało. Ma również białą łysinę. Grzywę ma długa sięgającą do tułowia. Połyskujące i nawet porzy delikatnym wietrzyku powiewa mimowolnie. Grzywa oczywiście w kolorze kruczym. Oczy są duże i niebieskie. To żadko spotykane, ale do Roksany pasuje to idealnie. Kiedy spojrzysz w jej oczu to zobaczysz jej serce. Tak się mówi. Ma małe słodkie uszka wystające spod kruczej grzywy. Ma wygiętą szyję niczym łabędź.
Nogi ma giętkie, umięśnione. Prawa pzrednia i dwie tylne nogi miała białe. Zakończone szraymi twardymi i połyskującymi kopytami. Tułw również umięśniony i dość masywny. Mimo to nie wygląda na grubą. Sierść oczywiście w kolorze kruczym z pięknym połyskiem. Zadbana. Zad zakończony dlugim, prostym, kruczym i połyskujący ogonem.
Ogólnie rzecz biorąc Roksana to umięśnione klacz z natury wyglądająca na księżniczkę.
Charakter: Roksana do drugiego roku życia była miła i ułożoną klaczą. Zawsze pomagała, nie wywyższała SI i nie chwaliła się. Aż do kiedy pojawiła się na świecie jej siostrzyczka. Wtedy Roksana stała się wielką egoistką. Chwaliła się. Uważała się za królową świata. Myślała, że wszystko i wszyscy się jej należą. Uwielbiała jak wokół niej było dużo koni. Lubiła jak każdy ją fotografował. Twierdziła, że każdy chce być jej "Psiapsi" jak to mówiła i podoba się każdemu ogierowi. No jeżeli chododzi o ogierów to całkiem prawda, ale uważajcie ogiery ona nie jest taka na jaką wygląda. Lubiała być chamska i wredna. Królowa mody. To ci nie pasuje, to nie twój kolor. Czasami to denerwowało...nawet nie czasami tylko zawsze
Historia: Od wielu lat w Wielkiej Brytanii była prowadzona hodowla Shire. Było one czystekj krwi i nawet sama królowa Angielska często odwiedzała tą hodowlę. Królowa Elżbieta zawsze przyglądała się karej klaczy Dżoanie, oraz skarogniademu ogierowi Jonemu.
Klacz i ogier byli parą od kiedy pamiętam. Zawsze byli nierozłączni. Pierwszy raz spotkałam się z taką miłością koni. - mówi Elżbieta.
Królowa nakazała również pisać o tej parze w gazetach. Cała Anglia śledziła losy koni. Pewnego dnia, gdy królowa przyjechała do hodowli dowiedziała się, że Dżoana jest w ciąży. Wszystko to ukrywała przed mediami, by oszczędzić klaczy chaosu i światła lamp błyskowych. Królowa dzień w dzień jeździła do klaczy i ogiera by sprawdzić jak się mają. Po 11 miesiącach Dżoana urodziła śliczną karą klacz. Miała duże błękitne oczy.
Kiedy na mnie spojrzała to łzy napłynęły mi do oczu. Była piękną klaczą. Nawet najlepszy fotograf nie ujął by tego na zdjęciu. - Pisze.
Karą klacz nazwano Roksaną. Wiele osób nazywało ją księżniczką. W hodowli każdy ją lubił. Najwięcej czasu spędzała z rodziną i panią Elżbietą. Zawsze była miła i dla ludzi i dla koni. Nie chwaliła się, ani nie wywyższała...Tak się tylko wydawało.
Kiedy klacz miała niecały rok jej Dżoana ponownie zaszła w ciążę. Roksana bardzo się z tego powodu cieszyła. Klacz urodziła skarogniadą klacz. Niestety weterynarz stwierdził, że klacz choruje na przewlekły mięśniochwat porażenny. Weterynarz powiedziała, że ta choroba może być nawet śmiertelna.
Nowo narodzona klacz miała piwne oczy. Nazywała się Jasmina. W każdej sekundzie rodzice oraz Roksana zamartwiali się nad małą Jasminką.
Klacze rosły szybko. Mimo choroby Jasminki obydwie bawiły się świetnie. Zawsze chodziły razem, śmiały się razem. Wszystko robiły razem.
Po roku wszystko się zmieniło. Jasmina stała się popularna i to wszyscy za nią chodzili i ją obserwowali. Roksana czuła się odrzucona...I wtedy wszystko się zaczęło.
Roksana cieszyła się gdy była w centrum uwagi. Uważała, że to ona jest starsza i ładniejsza oraz jest zdrowa. To za nią wszyscy powinni szaleć. Była zła na siostrę mimo iż Jasmina oddała by wszystko by to Roksana była popularna. Jasminę męczył tłok wokół niej na każdym kroku. Roksana tego nie rozumiała i kiedyś podeszła do Jasminy i powiedziała - O co ci chodzi?! Dobrze wiesz jak zależy mi na sławie! A ty!  Ty mnie odpychasz i sama sobie sławę zabierasz! Nie pamiętasz jakie to byłyśmy psispsi?! A teraz co?! Jestem tylko czarnym gównem tak?! Nie wiem co oni w tobie widzą?!  Jesteś tylko zwykłą chorą klaczą! Nawet chodzić ładnie nie potrafisz!!
Po ostatnim zdaniu Jasmina zalała się łzami  pobiegła do rodziców. W tym momencie rozpoczęła się ucieczka Roksany. Przeskoczyła przez płot i nigdy nie wróciła. Mieszkała w lesie przez rok. Pewnego dnia odwróciła się i zobaczyła...Josh'a. To był koń ze stadniny. Położyli się na mchu i rozmawiali. Okazało się, że Josh. Chodził za nią przez cały rok. Był przy każdym jej kroku. A ona tego nie zauważała. Przyznał się, że chodził za nią od kiedy się urodziła. Tylko ona jego nie zauważała. Przebadali cały dzień gdy w końcu nadszedł czas ma spanie. Obydwoje zasneli bez problemowo.
Tej nocy Roksana obudziła się nie koło Josh'a. Tylko na plaży i miała zamoczone kopyta w wodzie. I zresztą cała była mokra. Kiedy podniosła głowę zobaczła...Jeżeli jest ktoś chętny by być tą osobą którą zobaczyła Roksana proszę pisać na priv.

PRZEPRASZAM ZA KRÓTKI WYGLĄD I CHARAKTER, ALE NIE MAM POMYSŁU. MAM NADZIEJĘ, ŻE HISTORIA URATUJE MOJĄ KP.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Night
Władca

PisanieTemat: Re: Roksana-Angielska Księżniczka    Nie Lut 26, 2017 5:36 pm

Ta... Akcept historia zdołała cię uratować...

Roksana-Angielska Księżniczka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Śnieżna Księżniczka
» Księgarnia Esy i Floresy
» Księga zaklęć
» Książę Endymion...
» Księgarnia Esy i Floresy