KARSIN

KARSIN

pbf o koniach

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Most z lian

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Reta
Władca

PisanieTemat: Most z lian    Wto Gru 08, 2015 2:21 pm

Na środku dżungli jest wyjątkowe miejsce. Pomiędzy dwoma drzewami jest kilka metrów. Łączy je kilka lian, które są "mostem" dla małp. Światło trochę prześwituje, możliwe więc że to jest najważniejszy punkt całej dżungli. Na ziemi rośnie trawa ale nie jest ona wyjątkowo smaczna, są tu też różne krzewy. Jedyne zwierzęta które można tu spotkać to są małpy. To miejsce jest trochę romantyczne, bo most z lian łączy dwa dalekie od siebie drzewa, jak miłość może łączyć dwa konie z innych stad.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Maciejka
Strażnik

PisanieTemat: Re: Most z lian    Wto Lut 09, 2016 8:13 pm

Maciejka przyszła tutaj ponieważ, chciała zobaczyć tereny Stada Wielkiej Tajemnicy. Położyła się na ziemi i popatrzyła na małpy chodzące po lianach. I pomyślała. Ale one są słodkie. Ciekawe czy ktoś tu przyjdzie. Maciejka lubiła przebywać w towarzystwie, więc się zastanawiała czy ktoś tu przyjdzie. Leżała i zasnęła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://zesting.forumpolish.com
Randay
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Wto Lut 09, 2016 8:51 pm

Wspaniale tu przykłusowałem i zobaczyłem śpiącą, karą klacz fryzyjską. Czemu tataj wszyscy spią, i muszę ich budzić żeby pogadać?! - pomyślałem z irytacją. Podeszłem do niej, i powiedziałem jej do ucha: Halo! Wstawaj! Obudź się! Halo!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Luizjana
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Wto Lut 09, 2016 8:55 pm

Luiza przybiegła tu bo słyszała kogoś.
O hej wszyskim.Podeszła do ogiera i Maciejki. Maciejko wstajemy.Powiedziała i obróciła klacz łbem na drugi bok.Czemu ostatnio wszędzie spotykam tego ogiera.Pomyślała patrząc na most.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 13, 2016 5:04 pm

Reta przybiegła tu kłusikiem prowadząc Fastwinda. I tu mnie przyprowadził instynkt… powiedziała. Rozejrzała się. Pierwsze co zauważyła to "most" z lian. Na ziemi rosła trawa. Reta jej spróbowała, ale okazało się że nie jest ona bardzo dobra. Całkiem fajne miejsce. pomyślała mile zaskoczona. No to co… opowiesz mi twoją historię? zapytała Fastwinda. Ciekawe czy jemu się tu podoba. 

Under the bright, but faded lights you set my heart on fire…
❤️ I love you, Fastwind ❤️

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 13, 2016 5:20 pm

Fast przybiegł tu szybkim kłusikiem.Przyprowadziła go tu Reta.Ładnie.Piękny most.Powiedział i uśmiechnął sie szeroko. Już ci mówię.Otóż to było tak.
Pewnego dnia w pewnej stadninie urodził się mały zrebaczek.Nazwano go Fastwind bo był szybki jak wiatr.Jego matka była bardzo szybką klaczą ale wolała skakać dlatego ludzie brali nią udział w zawodach skoków.Ojciec Fasta uwielbiał biegać i wygrywał dużo mistrzostw.Ludzie brali nim udział w zawodach biegów przełajowych.Mały ogiera i odziedziczył umiejętności po rodzicach i uwielbiał skakać oraz biegać.Ludzie od razu wiedzieli że będzie z niego dobry ogier.Kiedy miał 2 lata ludzie zaczęli go dosiadać.Wytrenowali go tak że zawsze wygrywał tylko jeden wyścig przepadł pinieważ Fastwind biegł za szybko i potknął się.Złamał w tedy nogę i przez to miał iść na rzeźnie.W tedy zrozumiał zże ludzie Ci wykorzystywali i gdy tylko trafiła mu się chwilą uciekł.Miał w tedy sześć lat.Po ucieknięciu zasną na łące i po dopiero 11 miesiącach obudził się w dziwnej krainie zwanej karsin
No i koniec.Opowiedział.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Czw Kwi 14, 2016 6:08 pm

Aha. powiedziała, a nawet szepnęła Reta, kiedy Fast skończył opowiadać swą historię. Na szczęście nikt nie umarł. Na szczęście nie widział jeszcze nigdy śmierci konia. odetchnęła z ulgą. Czyli nigdy nie miałeś partnerki. wywniąskowała. No dobrze, teraz opowiem Ci moją historię. powiedziała. Urodziłam się w stadzie, na wolności. zaczęła opowiadać. To znaczy, nie było to stado całkiem wolne. Sześć ciepłych miesięcy żyliśmy na wolności, a sześć zimnych miesięcy z Ludźmi. Oni nas dokarmiali, ale za to mogli na nas jeździć i pokrywać z kim chcieli. wytłumaczyła. Potem… potem było źle. Reta na chwilę się zamyśliła. No dobrze,opowiem mu całą historię. Miałam 2 lata i 5 miesięcy i byłam w stajni u Kudzi, była zima. Jakiś głupi weterynarz stwierdził że mam 3 lata, więc Ludzie chcieli mnie pokryć z wielkim Shirem. Najpierw żeby mnie poderwać był miły, ale potem, jak zrozumiał że niektórzy mam ochoty być jego partnerką, zaczął mnie gonić po całym padoku. Chciał mnie zgwałcić! dodała w myślach. Nigdy wcześniej w taki sposób o tym nie myślała. Recie przeszły ciarki na samą myśl o ogierze. Spuściła głowę i się lekko zaczerwieniła. Przypomniała sobie jak długo wtedy płakała. Według Rety można płakać z czterech powodów: ze złości, ze smutku, z bólu i z miłości. Płakanie ze śmiechu to jakiś nowoczesny wymysł, według Rety. A wtedy ona zdecydowanie płakała ze złości. Chyba nie muszę mówić że niebardzo mi się to podobało? No. Podczas gdy  uciekałam Shire na mnie wpadł. Chyba całkiem przypadkiem. Pokaleczyłam sobie nogę. jak na potwierdzenie swoich słów, Reta wyciągnęła do przodu prawą przednią nogę, pełną blizn. Co dziwne udało mi się uciec do lasu. Tam spotkałam mojego najlepszego przyjaciela. Był ogierem, to prawda, ale zabiję cię jeśli tylko powiesz że było między nami coś więcej. (żartuję XD) Około sześć miesięcy później, zaatakowały nas wilki. I po raz ostatni widziałam mojego przyjaciela. powiedziała i trochę przy tym posmutniała. Przecież nawet nie wiedziała czy żyje, czy ma partnerkę, czy założył stado. Dobiegłam do portu. Kiedy Ludzie nie patrzyli weszłam do statku. Nagle ludzie zaczęli krzyczeć, panikowali. Statek tonął. Wkrótce na horyzoncie został tylko jakiś kawałek drewna. Podpłynęłam i położyłam się na nim. Była noc więc zasnęłam. Kiedy się obudziłam na horyzoncie zobaczyłam wyspę. Karsin. Dużo czasu minęło od wtedy. Pierwsze konie które poznałam to… Czarodziej, Ellie, Dyrektor, Wera, Maciejka, Lasmer… Reta zakończyła swoją historię. Zamknęła na chwilkę oczy, a gdy je otworzyła przeszła jej tęsknota do jej starych znajomych.

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 20, 2016 7:27 pm

Wspaniała historia ale też dość straszna.Powiedział Fastwind i uśmiechnął się szeroko.
Patrzył na Rete zamarzony.Był gdzieś w obłokach i swoich marzeniach.
Nawet teraz nie słuchał klaczy.Był dosłownie w innym świecie.
O czym on myślał?Ochhh on sam nie wiedział.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 20, 2016 7:50 pm

Ale słodko wygląda Fast, jak tak rozmyśla... uśmiechnęła się Reta patrząc na dobrego przyjaciela. Krótko się znali, a ona już go zdążyła polubić. Którz by pomyślał że Reta jest w stanie tak szybko się z kimś zaprzyjaźnić? Fajnie że się przyjaźnicie, ale dobrze znasz moje regóły: nie wolno ci się w nikim zakochiwac od pierwszego wejrzenia. przypomniał jej rozum. Reta potrząsnnęła głową. No tak, jak mogła zapomnieć o własnym rozumie? Teraz Reta stała tak i paatrzała na marzącego Fastwinda. Chciała żeby ta chwila nigdy się nie skończyła. Ona jednak miała ważne pytanie do zadania mu. Dotknęła go więc w bok. O czym myślisz? zapytała cichym, spokojnym głosem. Wewnątrz nie była jednak aż taka spokojna. Możliwe że dlatego że mogła się domyślać o czym myślał Fast. Ale ze mnie egoitka. pokręciła głową. Nigdy nie miałeś rodziny? zapytała, ale brzmiało to bardziej jak stwierdzenie. Czekała na jego odpowiedź, podejrzliwie się uśmiechając.

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Pią Kwi 22, 2016 7:27 pm

Popatrzył na klacz i uśmiechnął się.O tej jedynej...Odpowiedział i mruknął kilka razy oczami.Takiej prawdziwej to... NieOdpowiedział na drugie pytanie.Ah te życie.Pełno klaczy a ja nie wiem którą wybracPomyślał i przybliżył się nie co do Raty.Nie chciał jej nic zrobić ale po prostu się przesunął.Z uśmiechem spojrzał na klacz i zapytałA ty?O czym myślisz?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Wto Kwi 26, 2016 10:56 pm

A ja… Reta się zamyśliła. Ciekawe czy Fast pomyślał o mnie. Ciekawe czy ja mu się podobam. I wyjątkowo, Reta która zwykle była silna, wstydziła się zapytać o to Fastwinda. Kiedy nabierała powietrze, tak jakby chciała coś powiedzieć, rezygnowała i tylko wzdychała. O czym ja myślałam? Ech… nie powinnam mu tego mówić. No ale w końcu on jest moim przyjacielem, a ja przyjaciołom nie kłamię. uświadomiła sobie. Ja… ja o tym samym co ty. dokończyła. Ale ja myślę raczej o tym jedynym nie o tej jedynej. pomyślała i cicho się zaśmiała.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 27, 2016 6:33 pm

Widział ,że Reta coś w sobie trzymie.Czy coś jest nie tak?Zapytał trochę zaniepokojony.
Chrapami szturchnął ją lekko w łopatkę.Myślę,że to nic poważnego.Pomyślał i spojrzał na Trakenkę.
Wziął dużo powietrza do płuc,ale po chwili je z siebie wypuścił.
Czy mogę wiedzieć.Masz może partnera?Zapytał troszkę obawiając się ,że klacz na nie nie odpowie i ,że będzie go to męczyło przez większość czasu.Chyba tylko ta klacz była taka mądra i zaskakująca.
Fast przecież znał klaczy wiele ale ta mu przypadła do gustu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 27, 2016 8:12 pm

Nie, wszystko ok. odparła Reta i aż się zdziwiła że poklepała przyjacielsko Fastwinda, na znak że było wszystko ok. Dziwne że robię takie rzeczy z wielką łatwością. pomyślała. Na jego pytanie, Reta podniosła głowę i potrząsnęła nią tak żeby grzywa która zasłaniała jej oczy wreszcie jej odsłoniła. Uśmiechnęła się, próbując zrobić nieśmiały uśmiech, ale wyszedł z tego tylko bardzo ucieszony uśmiech. Nie mam. I nigdy nie miałam. wyszczerzyła zęby. Nikt nie jest na tyle głupi żeby być w związku ze mną. zaśmiała się ale od razu spowarzniała. Niestety nie mam. Może dlatego że ten jedyny jeszcze się nie pojawił, albo dopiero się pojawia? puściła mu oczko. Dobrze wiedziała jak poderwać tego przystojniaka. A czy ty myślałeś kiedyś żeby znaleźć partnerkę? zapytała udając niewinną małą klaczkę. Zwykle waliła prosto z mostu, ale teraz nie była w stanie. Chodź już kilka razy myślała czy by tak nie zrobić…

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 27, 2016 8:25 pm

Heh...Może i nawet już się pojawił.Uśmiechnął się łobuziarsko i roztrzepał trochę grzywę.
Kiedyś na pewno myślałem z resztą teraz też myślę nad wyborem.Mrugnął.
Znów roztrzepał grzywę.Teraz wyglądał jak straszliwy roztrzepaniec.Zaśmiał się cicho i z uśmiechem zapytał.Zawsze wyglądasz na taką niewinną czy teraz grasz?Wiedział dobrze ,że niektóre klacze mają taki sposób na podryw.Znów ją zaczepił tym razem podstawiając jej nogę.Jeśli się przewróciła szybko ją złapał.Jeśli nie zaśmiał się.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Sro Kwi 27, 2016 10:35 pm

Reta tylko uśmiechnęła się dumnie, słysząc odpowiedzi Fastwinda. Właśnie to co chciała usłyszeć. Słysząc jego pytanie podniosła głowę, tak jakby chciała pokazać że powie prawdy bo prawdy nie trzeba się wstydzić. Gram. Oprócz tego że bywam egoistką, to jestem też dobrą aktorką. zaśmiała się i pokręciła głową. Ale bardzo, bardzo rzadko kłamię. Gram, ale nie kłamię. dokończyła. I to była prawda. Klacz chciała zrobić krok w stronę Fastwinda, ale ten podstawił jej nogę. Reta się potknęła, ale Fast od razu ją złapał. Reta zrobiła minę wkurzonej, ale w duchu się śmiała. Potem roześmiała się na głos. Ach, ty draniu! krzyknęła i uszczypnęła go zaczepnie w szyję. Bawimy się jak źrebaki. Ale to jest świetne uczucie. Jak tylko stwierdzi że jest późno, zaproszę go do mojej siedziby na noc. postanowiła. Wiedziała że już zaraz powinien być zachód słońca.

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Czw Kwi 28, 2016 7:15 am

Zamrugał oczyma po chwili gdy klacz krzyknęła przekręcił dumnie główkę i spojrzał na nią.
Hmmm...Powinnaś dziękować ,że cię bynajmniej złapałem.Uśmiechnął się drażniąco.
Reta uszczypła go w szyję.Ten tylko odsunął jej pyszczek lekko chrapami.
Oczywiście ,że nie złośliwie.Robiło się coraz później.Minął cały dzień.
Fast odłożył klacz na ziemię ,a on sam się położył.
Zaniedługo muszę iść.Oznajmił i położył łeb na ziemi.Zrobił wdech i wydech.Cóż to był za dzień.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Czw Kwi 28, 2016 4:57 pm

Reta położyła się na ziemi obok Fastwinda. Nie idź, nie idź… spojrzała na niego prosząco. Jeśli jednak bardzo chcesz, to ja mam pewną propozycję. A tak dokładnie to zaproszę cię do mojej siedziby. dokończyła w myślach. Fajnie że się poznaliśmy, nie? zapytała. Miała nadzieję że on też tak myślał. Wtedy Reta spojrzała na niebo. Jaki ładny zachód słońca… powiedziała. Przytuliła się do Fastwinda. Aż dziwne że Reta robiła takie żeczy z wielką łatwością i naturalnością. Było jej zimno, a w ramionach Fastwinda było jej ciepło i miło. Potem, kiedy zdała sobie sprawę że Fastwindowi może mu taka pozycja nie odpowiadać, Reta odsunęła się trochę. No to co? Musisz już iść? Bo jeśli tak, to najpierw chcę Ci coś powiedzieć… 

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Czw Kwi 28, 2016 5:07 pm

Skoro nalegasz.Nie pójdę.Odpowiedział i skrzywił łebek.
Jaką propozycję?Zapytał zaciekawiony i zatrzepotał lekko rzęsami.
Tak fajnie.Chyba byłaś pierwszym poznanym tutaj przeze mnie koniem.Wyjaśnił i zamachał ogonem.
Tak...Ładny....Odparł uśmiechając się do klaczy.Nagle Reta wtuliła się w Fasta.To było piękne uczucie.
Jednak kilka minut potem odsunęła się.Zostań,tak mi wygodniej.Uśmiechnął się.
No zaniedługo pójdę a co?Zapytał.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Reta
Władca

PisanieTemat: Re: Most z lian    Czw Kwi 28, 2016 5:19 pm

Ale fajnie! Wygodnie mu jak ja na nim leżę! ucieszyła się, jednak wstała i podała mu kopyto. Nigdzie nie pójdziesz, bo zapraszam cię do mojej siedziby! powiedziała bardzo wesołym tonem głosu. No chodź, ruchy. A czy ty masz może twoją siedzibę? zapytała. Nie interesowało ją to zbytnio, ale chciała zmienić temat. Gdzie jest moja siedziba? zastanowiła się, ale od razu potem wystartowała wolnym kłusem. Co jakiś czas odwracała się żeby spojrzeć czy Fastwind za nią biegł. 

Z/t 
//napisz jednego posta tutaj a ja zacznę w mojej siedzibie.

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fastwind
Rekrut

PisanieTemat: Re: Most z lian    Czw Kwi 28, 2016 5:24 pm

Kiedy klacz wstała trochę sie zaniepokoił.Myślał ,że odejdzie obrażona albo coś w tym stylu,a jednak podała mu kopyto,z którego skorzystał.Wstał i poszedł za nią.
Aha.....Nie nie mam siedziby.Odparł ciepłym głosem i przyśpieszył.
Patrzył cały czas na kroki klaczy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ambicja
Źrebak

PisanieTemat: Re: Most z lian    Nie Maj 08, 2016 11:35 am

Przyszłam tutaj ponieważ chciałam spędzić trochę czasu poza zamkiem i lodowatymi terenami. Było to niezbyt jasno więc idealnie dla mnie. Nie lubiłam otwartych i jasnych polan. Wolałam zaciszne i spokojne miejsca. I tak byłam bardziej otwarta na świat i nie siedziałam tyle z nosem w książkach. To dzięki Willowi. Położyłam się na trawce i obserwowałam drzewa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Iskra
Źrebak

PisanieTemat: Re: Most z lian    Nie Maj 08, 2016 11:40 am

Iskra przykłusowała tu radośnie. Po chwili biegu ujrzała klacz w jej wieku, która leżała na trawie i obserwowała drzewa. Iskierka podbiegłą do niej i się przywitała: Ceść, jeśtem Iśkla. A ty jak mas na imię? Fane tu miesce jes. Co tu lobis? Następnie położyła się obok klaczki i ciepło na nią spojrzała.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ambicja
Źrebak

PisanieTemat: Re: Most z lian    Nie Maj 08, 2016 11:46 am

Po chwili przybiegła tu nowo narodzona klacz. Wstałam i otrząsnęłam łbem. Od razu poczułam potrzebę bardzo dobrego zapoznania się z klaczą. Postanowiłam się przywitać i odpowiedzieć na jej potania. Witaj. Piękne imię. Jestem Ambicja. Tak przecudowne. Przyszłam tutaj odpocząć. Zakończyłam i zadałam całą serię pytań. Ile masz lat? Jakiej jesteś rasy? Jak mają na imię i jacy są twoi rodzice? Masz rodzeństwo? Czy jesteś córką władczyni lub władcy? Na tym zakończyłam moje pytania.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Iskra
Źrebak

PisanieTemat: Re: Most z lian    Nie Maj 08, 2016 11:54 am

Iskierka się uśmiechnęła. Dzięki. Twoje imię tes jes ładne. Ja tes tu odpoconć. - rzekła. Mam lat mało. Jetem lasy... akej jak moi lodzice. Mama ma na imię Ignis i jeśt wesoła, tolskliwa, a tata Ogeń i nie ubi się bawić, ale się śmieje i me kocha. Ne mam blata ani siostly i... nie, nie jetem cólką władcy. - odpowiedziała klacz na pytania Ambicji. Co lobimy? - zapytała Iskra. Mogła być zabawa, ablo rozmowa...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ambicja
Źrebak

PisanieTemat: Re: Most z lian    Nie Maj 08, 2016 12:02 pm

Wysłuchałam odpowiedzi na pytania Iskierki. Sama również postanowiłam odpowiedzieć jej na te pytania. Bo czemu by nie? Ja mam siedem miesięcy. Jestem w 50% Apollosa, a w 50% Koniem Fryzyjskim. Moja mama to Maciejka i jest miła, kocha mnie na pewno, ale ostatnio jest smutna. A tata to Clover i on jest nie miły. On nie kocha mojej mamy i jest z inną. A ja mam brata bliźniaka Chacka. Brata przyrodniego Estentiora. Siostre Emilly i dwie siostry przyrodnie Pacyfkę i Olivkę. A ja jestem córką władczyni. Zakończyłam. Pomyślałam, że fajnie mi się z bratem grało w taką jedną grę. Mogłam i z Ignis pograć w tą grę. Pogramy w "Pytanie, czy Wyzwanie"? Zapytałam. Pytanie, czy Wyzwanie?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Most z lian    

Powrót do góry Go down

Most z lian
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next