KARSIN

KARSIN

pbf o koniach

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Nierówna ziemia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Reta
Władca

PisanieTemat: Nierówna ziemia   Sro Wrz 07, 2016 10:05 pm

W pewnym punkcie, na granicy z SZS, pustynia staje się trochę "pod górkę". Piasek jest biało-złoty, nic szczególnego, tylko to że może być męczące latem chodzić po nierównych terenach. Nie jest tu aż tak gorąco jak na reszcie tych terenów, często wieje tu nie za mocny, ciepły, ale nie gorący wiaterek, jednak temperatura nigdy nie spada poniżej zera.

Under the bright, but faded lights you set my heart on fire…
❤️ I love you, Fastwind ❤️

moderator
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ghana
Rekrut

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 6:17 pm

Wbiegłam kłusem tak do połowy wydmy i zatrzymałam się stając dęba.Rozejrzałam się dookoła, pusto.Chyba lepszego miejsca nie znajdę...Czułam że ,,zaczyna się".Położyłam się na boku.Żecy tylko nie urodził się baran...po ojcu.Jednak po chwili przypomniałam sobie po co tu przyszłam.Zaczęło robić się ciemno.Pczułam nagły ścisk w brzuchu.Napiełam mięśnie brzucha i już po chwili zobaczyłam małego źrebaczka.Szybko wstałam i oczyściłam małego.Bo był to maĺy ogierek.Nazywasz się Alcander. Powiedziałam czule i pomogłam malcowi wstać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alcander
Źrebak

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 6:26 pm

Było tak cieplutko i ciemno i przytulnie...Ale nagle zostałem ,, wydalony" na piasek.Podniosłem głowę i rozejrzałem się.Piasek...i konik! To mama!Nareszcie dotarło do mnie że się urodziłem! Powoli wstając (przewracając się przy tym pare razy) powtórzyłem słowa, a raczej słowo mamy.Alcander...?Popatrzyłem na klacz wielkimi białymi oczkami.Głodny byłem...Szybko jednak znalezłem mleko i zacząłem zachłannie pić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ghana
Rekrut

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 6:39 pm

Gdy Alcander dobrał się do mleka uśmiechnełam się.Tak, ty jesteś Alcander.A ja jestem Ghana.A imię ojca raczej ci się nie przyda...Przyglądnęłam się synkowi.Taka uroda często się nie zdarza; białe oczy, biała grzywa, biała sierść i tylko łaty i końcówka ogona czarne.W zasadzie wdał się we mnie.Synku, chciałbyś chodzić do szkoły?Raczej powinien wiedzieć co to szkoła.Mam przeczucie że jest bardzo mądry...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alcander
Źrebak

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 6:51 pm

Alcander...ładne imię. Moje imię. Gdy się najadłem odeszłem trochę od mamy i zacząłem coś rysować na piasku.Szkoła...acha, tam się uczy!Nie mam pojęcia skąd znałem tyle słów.Jase że bym chciał! Kiedy pójdziemy mnie zapisać!? Teraz? Tak chodźmy teraz!Aż skakałem z radości.Złapałem mamę delikatnie za grzywę na znak;,,no chodź już! ".Sztuki walki, geografia, historia, medycyna i wiele innych...i plastyka!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ghana
Rekrut

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 7:04 pm

Hmmm...godzinka drzemki i idziemy cię zapisać.Ok? W sumie ja sama chętnie bym się zdrzemnęła.Uśmiechnełam się do Alcandra.Jestem mamą...Delikatnie trąciłam synka na piasek dając mu do zrozumienia że im szybciej zaśnie, tym szybciej zapiszę go do szkoły.Choć był jeszcze taki mały...Trudno im wcześniej tym lepiej...No, zamknij oczka a jak się obudzisz to cię zapiszemy do szkoły...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alcander
Źrebak

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 7:19 pm

No dobrze...Gdy mama mnie trąciła opadłem na piasek i szybko zasnąłem śniło mi się..;Mój pierwszy dzień w szkole.6 za rysunek i 5 z geografii.W mojej ławce siedzi jakaś klaczka a ja chcę jej zaimponować...I się obudziłem.Mamo, mamo szybko! Idziemy do szkoły! Byłem ciekawy czy będę miał przyjaciół. Pogalopowałem w stronę szkoły wywijając parę koziołków.Mamo szybko!

Z.T
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ghana
Rekrut

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Wto Lis 01, 2016 7:27 pm

Nie spałam, musiałam pilnować Alcandra.Zdawało mi się że ma miłe sny, to dobrze...Ale on nagle zerwał się i pogalopował gdzieś.Alcander! Wrzasnęłam na syna i pocwałowałam w ślad za nim. W zasadzie fajnie że chce się uczyć, ale takie zachowanie to lekka przesada. Gdy wywiną pare fikołków serce mi stanęło.Ale on podniósł się i pobiegł dalej.Przyśpieszyłam na ile mogłam i skierowałam się w kierunu terenów czarodzieja.

Z.T
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tormenta
Strażnik

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Pią Lis 11, 2016 3:16 pm

Przygalopowałam z lekkością godną mistrzyni ujeżdżenia, co pewien czas zarzucają głową, aby pozbyć się czarnych jak smoła włosów z oczu. Przydałoby się w końcu cokolwiek z tym zrobić, ale jak narazie nie zbierało mi się na ścinanie się na łyso. Zbyt fajnie się warkoczyki robiło.
Piach ulatywał mi spod kopyt, wirując w gorącym powietrzu. Zatrzymałam się tuż koło... nie, pośrodku... nie, też nie... mając przed sobą... no, cóż. Żadnego punktu odniesienia, który pomógłby mi określić swoje położenie nie miałam. To była po prostu... pustka. Przepełniona jak okiem sięgnąć piachem, ale pustka. Rozejrzałam się dookoła, choć niczego nie spostrzegłam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bhadramurti
Szeregowy

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Pią Lis 11, 2016 3:37 pm

Krok,krok i znowu krok.Szedł po nierównej ziemi bez większego zainteresowania okolicą.
Hmm...Może w końcu zacznę porywać klacze?W sumie to nie jest zły pomysł.Pomyślał.Nagle jednak widząc klacz zwolnił.Łagodnie i lekko z uniesioną głową podszedł do niej od tyłu.Uśmiechnął się po czym wyciągnął ze pięć lin i po chwili gdy upewnił się ,że wytrzymają zarzucił na nią je.
Stanął zapierając się kopytami by ją zatrzymać.Mam cię!Krzyknął dość podekscytowany lecz opanowany i spokojny jak na dobrego wierzchowca przystało.Uniósł dumnie głowę po czym spojrzał na klacz.Nie była brzydka,a wręcz przeciwnie.Ogier wiedział czego dokładnie od niej chcę.
Pociągnął za liny po czym gdy ta wcześniej nie protestowała zaciągnął ją do lochów.
z/t?Może?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tormenta
Strażnik

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Pią Lis 11, 2016 3:56 pm

Ciepły wiatr roznosił błyszczące chmury piasku, co pewien czas mnie oślepiając. Podkuliłam uszy, żeby i tam piach się nie dostał. Nagle poczułam liny zaciskające się na mojej szyi. Odwróciłam się niespiesznie, spodziewając się raczej Bursega niż wysokiego srokacza z ludzkimi znamionami.
- To się jeszcze okaże, amor mío - odparłam przesłodzonym głosikiem ze sztucznym, złośliwym uśmiechem. Nie obiecuj sobie zbyt wiele... Ale skoro nic lepszego do roboty nie było, to ugryzłam go, po czym z dumnie uniesioną głową wyprzedziłam go, ciągnąc za sobą.

Z/t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sarilla

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Sro Lut 15, 2017 3:34 pm

Klacz z przyjemnością stąpała po rozgrzanym piasku. Stanąwszy na szczycie wzgórza przymknęła oczy. Napawała się podmuchami ciepłego wiatru. Nie przeszkadzało jej, że drobiny piasku uderzają w nią. Była przyzwyczajona, można powiedzieć, że to lubiła. Delikatnie wygięła szyję w łuk, po czym otworzyła oczy, żeby rozejrzeć się po otaczającym ją terenie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Scalaris

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Sro Lut 15, 2017 4:10 pm

Przybiegł lekkim kłusem omijając zwinnie różne kolczate nieprzyjemności. W oddali mógł zobaczyć samotneko konia. W tym samym czasie na jego warga wygięła się lekko w lewo, dzięki czemu powstał mały, ale widoczny uśmiech. Podbiegł do niej, aby się przywitać. Był towarzyski, a jakże inaczej!
-Cześć
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sarilla

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Sro Lut 15, 2017 4:42 pm

Z daleka dostrzegła innego konia. Spokojnie czekała, aż do niej podbiegnie, a gdy już to nastąpiło, zmierzyła go wzrokiem. Widząc, że ma do czynienia z ogierem, odruchowo lekko położyła uszy po sobie.
- Witaj - mruknęła, spoglądając na niego uważnie.
Nie pachniał jej stadem, a to dodatkowo potęgowało nieufność Sarilli. Do tego dochodził fakt, że miała ruję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Scalaris

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Sro Lut 15, 2017 8:21 pm

Widząc jak klacz kładzie uszy po sobie na jego widok spojrzał na nią z lekkim rozbawieniem. Nie sądził do tych czas, że rzeczywiście może być taki niebezpieczny... prawdę mówiąc uważał się na dość spokojnego cóż, ale i wyjątki bywały.
- Spokojnie...- odrzekł robiąc śmiały krok w jej stronę. Nigdy nie bywał nieśmiały raczej... walił wszystko z mostu.- Sądze, że jednak nie należę do niebezpiecznego gangu.- zazwyczaj był właśnie tego przeciwny, należał do dobrych koni, choć teoretycznie serce miał z lodu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sarilla

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Czw Lut 16, 2017 5:31 pm

Spojrzenie klaczy nie stało się ani trochę bardziej ufne.
- Pozory mogą mylić, a wolę być ostrożna - powiedziała.
Z powrotem postawiła uszy, nie chcąc wzbudzać u ogiera następnej fali rozbawienia. Nie spodobało jej się, że się do niej zbliżył, naruszał jej przestrzeń osobistą, ale wyjątkowo się nie odezwała.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Scalaris

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   Czw Lut 16, 2017 9:40 pm

Widząc jak klaczy nie podoba się ruch w jej stronę, spojrzał na nią obojętnie. Jakoś nie zważał na zdanie innych tym bardziej, jeżeli chodzi o takie drobiazgi. Oczywiście achał- tekin nie miał zamiaru się ruszyć potraktował to ni jak, choć w głębi duszy dziwiło go jej zachowanie. Jego przemyślenia mówią same za siebie, że zazwyczaj konie, które przeżyły sporo ciężkich chwil w swoim życiu stają się nieufne. Scaralis jest zbyt leniwy, aby zdobywać wszelkie zaufanie klaczy. Choć coś w nim drgęło, aby nawiązać lepszy kontakt.
A, więc zignorował jej odpowiedź na tamtejsze pytanie. Nie można całe życie siedzieć pusto w cieniu...
- Jak Cię zwą?- od razu przeżucił się na inny temat. Skoro klacz tak twierdzi niech tak pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Nierówna ziemia   

Powrót do góry Go down

Nierówna ziemia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ziemia-75: forum literacko-dyskusyjne o Marvelu